هم غزه، هم لبنان؛ جانم فدای اسلام

 این روزهای غزه را باید «روزه های خونین» بنامیم. سحر و افطارشان با جاریِ خون های زنان و کودکان بی گناه، سر می شود. از هیچ جرم و جنایتی کوتاهی نمی کنند. از هیچ خون و خونریزی...الامان، الامان! قرآن، دستشان را خوانده و  هشدار داده که به این زودی دست بردار نیستند:

«وَ لَنْ تَرْضى عَنْکَ اَلْیَهُودُ وَ لاَ اَلنَّصارى حَتّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اَللّهِ هُوَ اَلْهُدىٰوَ لَئِنِ اِتَّبَعْتَ أَهْواءَهُمْ بَعْدَ اَلَّذِی جاءَکَ مِنَ اَلْعِلْمِ ما لَکَ مِنَ اَللّهِ مِنْ وَلِیٍّ وَ لا نَصِیر[1]هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد، (تا به طور کامل، تسلیم خواسته‌های آنها شوی، و) از آیین (تحریف یافته) آنان، پیروی کنی. بگو: «هدایت، تنها هدایت الهی است!» و اگر از هوی و هوسهای آنان پیروی کنی، بعد از آنکه آگاه شده‌ای، هیچ سرپرست و یاوری از سوی خدا برای تو نخواهد بود.»

این پا از گلیمِ خود، دراز کردن هایشان هم پیش بینی شده:

« وَ قَضَیْنا إِلى بَنِی إِسْرائِیلَ فِی اَلْکِتابِ لَتُفْسِدُنَّ فِی اَلْأَرْضِ مَرَّتَیْنِ وَ لَتَعْلُنَّ عُلُوًّا کَبِیراً [2]ما به بنی اسرائیل در کتاب (تورات) اعلام کردیم که دوبار در زمین فساد خواهید کرد، و برتری‌جویی بزرگی خواهید نمود.»

بگذار هر بدی می خواهند، بکنند! به خود کرده اند و زودا که به ایشان بازگردد.

« إِنْ أَحْسَنْتُمْ أَحْسَنْتُمْ لِأَنْفُسِکُمْ وَ إِنْ أَسَأْتُمْ فَلَها [3]اگر نیکی کنید، به خودتان نیکی می‌کنید؛ و اگر بدی کنید باز هم به خود می‌کنید. »

اما، این علو و استکبار طلبی نه در دنیا برایشان عاقبت دارد و نه در دار عقبی، پیروز میدان کسان دیگرند:

«تِلْکَ اَلدّارُ اَلْآخِرَةُ نَجْعَلُها لِلَّذِینَ لا یُرِیدُونَ عُلُوًّا فِی اَلْأَرْضِ وَ لا فَساداً وَ اَلْعاقِبَةُ لِلْمُتَّقِینَ[4](آری،) این سرای آخرت را (تنها) برای کسانی قرارمی‌دهیم که اراده برتری‌جویی در زمین و فساد را ندارند؛ و عاقبت نیک برای پرهیزگاران است!»

همین امید ما را بس که بندگانی مومن، به دست خدا مبعوث و در هر دو بار ایشان را از مسجد الاقصی بیرون رانده و بر ایشان پیروز خواهند شد.

«فَإِذا جاءَ وَعْدُ أُولاهُما بَعَثْنا عَلَیْکُمْ عِباداً لَنا أُولِی بَأْسٍ شَدِیدٍ فَجاسُوا خِلالَ اَلدِّیارِ وَ کانَ وَعْداً مَفْعُولاً[5]هنگامی که نخستین وعده فرا رسد، گروهی از بندگان پیکارجوی خود را بر ضدّ شما میانگیزیم (تا شما را سخت در هم کوبند؛ حتی برای به دست آوردن مجرمان)، خانه‌ها را جستجو می‌کنند؛ و این وعده‌ای است قطعی!»

«فَإِذا جاءَ وَعْدُ اَلْآخِرَةِ لِیَسُوؤُا وُجُوهَکُمْ وَ لِیَدْخُلُوا اَلْمَسْجِدَ کَما دَخَلُوهُ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَ لِیُتَبِّرُوا ما عَلَوْا تَتْبِیراً [6] و هنگامی که وعده دوم فرا رسد، (آنچنان دشمن بر شما سخت خواهد گرفت که) آثار غم و اندوه در صورتهایتان ظاهر می‌شود؛ و داخل مسجد (الاقصی) می‌شوند همان گونه که بار اول وارد شدند؛ و آنچه را زیر سلطه خود می‌گیرند، در هم می‌کوبند.»

اما، وظیفه ای که قرآن برای ما ترسیم کرده است:

«وَ ما لَکُمْ لاٰ تُقاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اَللّهِ وَ اَلْمُسْتَضْعَفِینَ مِنَ اَلرِّجالِ وَ اَلنِّساءِ وَ اَلْوِلْدانِ اَلَّذِینَ یَقُولُونَ رَبَّنا أَخْرِجْنا مِنْ هٰذِهِ اَلْقَرْیَةِ اَلظالِمِ أَهْلُهٰا وَ اِجْعَلْ لَنا مِنْ لَدُنْکَ وَلِیًّا وَ اِجْعَلْ لَنا مِنْ لَدُنْکَ نَصِیراً [7] شما را چه شده که در راه خدا و [رهایی] مردان و زنان و کودکان مستضعف [ی که ستمکاران هر گونه راه چاره را بر آنان بسته اند] نمی  جنگید؟ آن مستضعفانی که همواره می  گویند: پروردگارا! ما را از این شهری که اهلش ستمکارند، بیرون ببر و از سوی خود، سرپرستی برای ما بگمار و از جانب خود برای ما یاوری قرار ده.

 

حال هر کس بنگرد و ببیند، سهمش از این پیکار و جهاد که نه تنها در راه اسلام بلکه در مسیر آزادی و انسانیت است؛ چه می تواند باشد؟!

پ ن1: امام حسین (ع) در روز عاشورا خطاب به لشکریان دشمن می فرماید: «اگر دین ندارید و از روز قیامت نمی ترسید لااقلّ در زندگی  دنیاتان آزادمرد باشید...»

 

[1] سوره بقره، آیه 120

[2] سوره اسراء، آیه 4

[3] اسراء، 7

[4] سوره قصص، آیه 83

[5] اسراء، 5

[6] اسراء، 7

[7] سوره نساء، آیه 75

/ 5 نظر / 22 بازدید
نادر

سلام جالب بود به ماهم سربزن

سجاد جعفری

سلام همسنگر . خدا قوت اگه مایل به تبادل لینک بودید خبر بدید. یا علی

ameneh

متن خ خ قشنگی بود.... واقعا متاثر شدم![تایید]

دریا

سلام وبتون زیباس برای تبادل لینک به منم سربزنید

دریا

ایشالله که باظهورحضرت حجت گره ازکارهمه ی مسلمونا بازبشه